top of page

 

Орг   момент

Мета:

 

навчальна: закріпити, розширити та поглибити знання учнів з теми «Управління підприємством»; навчити учнів приймати рішення; формувати навички стратегічного бачення шляхів реалізації бізнес- ідеї;

 

розвивальна: формувати вміння логічно та нестандартно мислити, виділяти головне та робити висновки; формувати та розвивати вміння та навички самостійної роботи учнів з додатковою літературою та іншими джерелами інформації;

 

виховна: виховувати зацікавленість у вивченні основ підприємницької діяльності, самосвідомість та громадянську гідність; допомогти дітям стати успішними у сучасному світі.

Одного разу пан зібрав своїх рабів і дав їм гроші, щоб вони користувались ними до його повернення. Одному він дав п’ять монет, іншому – дві монети, і одну монету - третьому. Після того господар поїхав. Усе гарно зваживши, розпланувавши кожен раб зробив свій вибір, як він буде користуватися даними грішми. Той раб, який отримав п’ять монет, за деякий час заробив ще п’ять. Той, що отримав дві - зробив так само і заробив ще дві монети. А той, який отримав одну, – пішов і викопав у землі ямку та й закопав там монету, яку дав йому господар. Що ж було далі?! Про це ви дізнаєтесь трохи згодом, а можливо й самі знайдете відповідь. 

Сьогодні у нас незвичайний урок! Ми будемо говорити з Вами про вміння заробляти гроші. Одна з біблійних легенд розповідає. 

Одна з біблійних легенд розповідає...

Запитання учням класу:

Бізнес-ідея!

Поради юному комерсанту

 

Працюй рівномірно

  • Не біжи за згасаючим днем

  • Завтра все буде інакше

  • Бережи здоров′я

  • Не впадай у розпач через

            негаразди...

 

І прокинешся босом!

 Чим цікавішою та актуальнішою буде ідея створення власної справи, тим вдаліше буде розвиватись ваш бізнес. І саме тому ви отримали на сьогодні випереджальне домашнє завдання, а саме : « Підготувати цікаву бізнес-ідею, яка була б актуальною для нашого рідного міста!»
Я пропоную назвати ваші ідеї!

Правила бізнесмена:​

  • Все залежить тільки від мене самого!

 

  • Хочеш досягти успіху – ризикуй!

 

  • Тримай слово!

 

  • Багатство любить здорових!

 

  • Успіх супроводжує освічених!

 

 

 

Поради відомого австралійського підприємця і економіста Ерика Сміта бізнесменам-початківцям, які вперше працюють над своїм бізнес-планом:

 

  • не відкладайте планування в довгий ящик. Працюючи над планом, ви станете більш упев­неними, зменшите вірогідність неприємних не­сподіванок;

  •  

  • план має бути якомога коротким. Ідеальний план стосується тільки того, що найбільш необ­хідно для досягнення успіху;

  •  

  • план треба записати. Записи знімають напру­ження, дають можливість розгледіти протиріч­чя й невідповідності;

  •  

  • спочатку плануйте не більш ніж на рік. Поки справа не розпочата, завжди є деяка невпевне­ність у майбутньому, тому більш довготривале планування не має сенсу;

  •  

  • обговоріть план із фахівцями, обізнаними в справах бухгалтерського обліку, фінансів, банківської діяльності. Але не погоджуйтеся з їхніми зауваженнями, не з'ясувавши суті;

  •  

  • складаючи план, розглядайте його як документ, усі пункти якого ви будете  безумовно викону­вати. Будьте чесними перед собою;

  •  

  • якщо зміни до плану будуть внесені тому, що саме ви винні в тому, що вам не вдалося досягти поставлених цілей, не змінюйте план — змініть своє став­лення до справи.

 

Поради Ерика Сміта

Заповіді бізнесмена

 

1. Знайдiть комерцiйну iдею. Ви маєте чiтко уявляти, який товар, якi послуги ви запропонуєте на ринку. Велика помилка - спочатку виготовити товар, а потiм думати, як його продати. Спочатку ви маєте вирiшити, що ви можете зробити i чи комусь потрiбно це, а вже потiм виготовляти. Шукайте нове.

 

2. Не бійтесь конкуренцiї. Не варто думати: це вже є на ринку. Пам'ятайте про те, що у вас є три потужнi зброї проти конкурентiв: якiсть, цiна та реклама.

 

3. Якiсть - це не просто хороша рiч, чудова послуга. Це комплекс споживацьких властивостей. Покупцевi врештi-решт не потрiбнi просто речi. Йому потрiбне вирiшення його проблем. Саме це варто коштiв i дає найбiльшу користь. Можна, наприклад, виробляти i продавати стiновi блоки. Але набагато вигiднiше докласти всiх зусиль i запропонувати покупцевi готовий будинок. 

 

4. Складiть бiзнес-план. Що продавати? З чого виробляти? Хто буде це робити? Скiльки це буде коштувати? Хто це купуватиме? Як зробити, щоб покупцi дiзнались про товар? Як можна розширити збут?

     

 5. Не бiйтеся занизити цiну, бiйтеся завищити її. Прибуток не в тому, щоб продати двi речi дорого, а в тому, щоб продати двом тисячам, двом мiльйонам покупцiв вашi товари або ж надати послуги по доступнiй цiнi.

  6. Рекламуйте свiй товар. Розкажiть у мiсцевiй газетi про своє дiло. Надiшлiть листи можливим покупцям. Замовте i розповсюдьте оголошення, плакати. Подумайте, як коротко i чiтко дати вiдомостi про те, що ви хочете продати.

  7. Будьте доброзичливi. Адже будь-який чиновник, будь-який дiловий партнер, будь-який ваш пiдлеглий - це така ж людина, як i ви. З якою людиною вам приємнiше мати справу? Ось такою будьте й самi, не вимагайте вiд людей всього i одразу. Пам'ятаєте, як розумний солдат зварив кашу з сокири - i вийшло непогано?

 

  8. Не тримайте всi яйця в одному кошику. Пiшла одна справа - одразу чiпляйте до неї другу. Одна прогорить - iнша вигорить. Спочатку ви органiзуєте оренду i прокат машин. Потiм - їх ремонт. А далi - продаж запчастин.

 

   9. Пам'ятайте, що ваш головний капiтал сьогоднi - це ви самi. Примусьте цей капiтал ефективно працювати 24 години на добу. Не пийте i не палiть - це зношує вас!

 

10. Якщо хочеш розбагатіти, ти повинен навчитися ризикувати. Учися бути  інвестором!

 

Кінець
bottom of page